מיגון וטיפול בחיות מחמד בשעת חירום

מיגון וטיפול בחיות מחמד בשעת חירום

כשיורד גשם הוא יורד על כולם! כך גם במלחמה. תופעות הבהלה, הפחד והחרדה בשעת מלחמה, לא פוסחות גם על חיות המחמד שאנו מגדלים בבית. הן אומנם לא יודעות לדבר אבל הם בהחלט יודעות להביע רגשות וכשמדובר ברגשות פחד … הן לא מקשקשות בזנב.

ד"ר דני פרוידנטל, וטרינר ראשי ב– Dr.Pet, מעדכן בדרכים בהם כדאי למגן ולטפל בחיות המחמד בשעת מלחמה :

התנהגות במרחב המוגן לאחר נפילת טיל

במקרה של נפילת טיל קרוב לביתכם , יש להכניס את בעלי החיים למרחב המוגן ביחד עם שאר בני הבית. במידת האפשר, רצוי לשאת את חיית המחמד למרחב המוגן בתוך כלובי נשיאה. יש לוודא שבמרחב המוגן יהיו דרך קבע מי שתייה, מזון וצעצועים שהחיה רגילה לשחק בהם. את הכלובים יש לפתוח רק לאחר שתתקבל הוראה לצאת מהמרחב המוגן. חשוב ביותר להרגיע את בעל החיים על ידי ליטוף ודיבור רגוע. לחץ בני המשפחה המוקרן לבעל החיים עלול לגרום לו למתח מיותר ובלתי רצוי.

במקרה של פינוי מהבתים

במידת הצורך, פינוי מהבתים מתרחש בהוראת פיקוד העורף ובהתאם להנחיותיו. בתחנות המעבר שייקבעו על ידי פיקוד העורף יטוהרו בעלי החיים על פי הוראות הפיקוד, ובמידת הצורך, בעלי חיים פגועים יפונו על ידי הווטרינר הממונה לקבלת טיפול רפואי. בעת פינוי למרכז השהייה לפי קביעת פיקוד העורף, יועברו בעלי החיים יחד עם בעליהם.

בתחנת המעבר

אם וכאש הגעתם עם חיית המחמד שלכם לתחנת מעבר, יהקפידו לוודא שהכלבים יהיו קשורים בכל עת והחתולים יימצאו בכלובים. אם בעל החיים מראה סימני מחלה, פנו מיידית לרופא הווטרינר הממונה.

שגרת היום בזמן מלחמה

כאשר תקופת המלחמה נמשכת לאורך זמן, כולנו מסגלים לעצמנו שגרה יומיומית המסייעת לנו להתמודד עם המצב החדש והמלחיץ. גם חיות הבית זקוקות לשגרה יומית המקנה להן ביטחון. לכן, הקפידו להמשיך ולהאכיל את החיה באותו האוכל לו היא מורגלת, הקפידו  לשחק איתה ולהתייחס אליה, מתי שאפשר הוציאו את הכלבים לטיול בחוץ ואולי אפילו תגלו … שהטיפול המסור בחיה והכרת הטובה שתקבלו ממנה, יסייעו לכם ולבני ביתכם לעבור את התקופה הזו ביתר קלות

2018-05-27T19:25:25+03:00
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support